Moduláris ház műanyagból

A 3D nyomtatás építészeti alkalmazása a technológia előtt álló legnagyobb kihívások egyike. Printeltek már házakat, folyamatosan érkeznek hírek tervekről és projektekről, a méret és a nyomtatóanyag azonban egy ideig biztos komoly problémát jelent, mert például desktop gépen aligha állunk neki egy épületnek.

Két amerikai tervező viszont gondolt egy merészet, és kitalálták, hogy moduláris ABS, azaz nyomtatott műanyag-részekből otthon összerakható egy ház.

moduláris ház 3d nyomtatás

Nem gigantikus betonprinterrel dolgoznak, hanem a desktopoknál ugyan bőven nagyobb, de nem óriási, 1x1x1 méter munkaterületű Euclid gépen.

moduláris ház 3d nyomtatás

Zachary Schoch és Eugene Lee egyelőre a prototípus-készítés fázisnál tartanak, három részből álló 3 méteres falat hoztak létre nagyon masszív ABS nyomtatószálból.

hirdetés

A nyomtatás 18 órát vett igénybe. Munkájukat a kaliforniai Burbank-ben rendezett 3D PrinterWorld 2015-ön állították ki.

moduláris ház 3d nyomtatás

A könnyen szállítható moduláris részek egyszerűen összeilleszthetők, a két alkotó tíz perc alatt végezte el a munkának ezt a részét. Különlegességük, hogy bármelyikből lehet padló, fal vagy tetőzet.

moduláris ház 3d nyomtatás

Zachary szerint az általuk használt ABS azért jó, mert a modulokba közvetlenül beleintegrálhatók mechanikus rendszerek, csővezetékek, szellőzők. Vízálló is, az üregek pedig tömítőanyagokkal tölthetők ki.

forrás: freedee.blog.hu